Štandard

Štandard rodinného domu

Inžinierske siete a odvodnenie: RD sú napojené na všetky inžinierske siete vrátane splaškovej kanalizácie a optického káblu s možnosťou napojenia na internet, televízny signál a telefón. Dažďová voda so striech RD je odvedená do vsakovacích trativodových jám na pozemku. Taktiež celá ulica Janka Kráľa a Štúrová ulica je odkanalizovaná priečnym aj pozdĺžnym sklonom komunikácie do uličnej dažďovej kanalizácie odvedenej do recipientu -Triblavinský kanál.

Charakteristika RD:

Jedná sa  o 5-izbový alebo 4-izbový dvojpodlažný rodinný dom. Tento rodinný dom je postavený osobitne, t.j. domy medzi sebou nezdieľajú spoločnú stenu, ale je medzi obvodovými nosnými stenami RD vytvorená 12cm medzera. Ktorá je vyplnená protihlukovou izoláciou hrúbky 8cm a 4cm vzduchovou medzerou. Medzera je z fasádnej strany uzavretá tepelnou izoláciou oddelenou dilatačnou špárou. 

Prízemie: 

Pri RD typ B, C, D je garáž v ktorej, je príprava pre umývadlo+400V, zádverie, chodba, WC má osadený závesný systém geberit pre WC a príprava pre umývadlo, kuchyňa v ktorej je pripravený vývod 400V+ plyn, špajza je odvetraná oknom, nevykurovaná, odkladací priestor pod schodami , jedáleň/hala, schodisko, obývacia izba s priamym výstupom na terasu.

Pri RD typ A je hosťovská izba, zádverie, chodba, WC  má osadený závesný systém geberit pre WC a príprava pre umývadlo, kuchyňa v ktorej je pripravený vývod 400V+ plyn, špajza odvetraná oknom, nevykurovaná, odkladací priestor pod schodami, jedáleň/hala, schodisko, obývacia izba s priamym výstupom na terasu.

Podkrovie:

Pri RD typ A, B, D – 2x detská izba, spálňa so samostatnou kúpeľňou  s prípravou pre sprchový kút+umývadlo+bidet/wc a šatníkom, šatník pre izby, kúpeľňa s prípravou pre vaňu+umývadlo+sprchový kút+WC(má osadený závesný systém geberit), technická miestnosť plynový kotol so zásobníkom TÚV+čerpadlové skupiny PK+príprava pre práčku+sučičku+umývadlo, chodba má príprava pre centrálnu stropnú klimatizačnú jednotku a balkón do záhrady.
Pri RD typ C – 4x izba, kúpeľňa s prípravou pre vaňu+umývadlo+sprchový kút+bidet, technická miestnosť s plynovým kotlom +čerpadlové skupiny PK+príprava pre práčku+sučičku+umývadlo, samostatné WC, chodba má prípravu pre centrálnu stropnú klimatizačnú jednotku  a balkón do záhrady s prístupom z dvoch izieb.

Povala: povalový odkladací priestor, zateplený so sklopnými schodmi vedúcimi do chodby podkrovia ( RD B+D=30m2 , RD A+C=20m2 ).

Oplotenie, brána: Pozemky sú oplotené s poplastovaným pletivom na oceľových stĺpikoch s podhrabovými doskami medzi jednotlivými parcelami, bočné pozemky nemajú vonkajšie oplotenie. Čelné oplotenie a časť oddeľovacieho múra vedľa terasy je vybudovaný z betón. plotových tvárnic.  

Spevnené plochy: betónové plochy pred domom z uličnej strany – chodník, státie pre osobné autá. 

Popis rodinného domu - holodom

Základy: základové betónové pásy, základová železobetónová doska;
Murivo: Ytong obvodové 25cm, nosné 25cm, priečky 10cm,
Komín pre napojenie krbovej vložky dn 200mm, kominárska správa. 
Strop nad 1.np železobetónový prefabrikovaný v kombinácii s monolitickým; 

Balkónová železobetónová doska tepelne odizolovaná.

Krov drevený; podlaha a steny povalového priestoru s osb dosiek; 

Hydroizolácia  prízemia zabezpečená asfaltovou protiradónovou izoláciou,  balkón tekutou hydroizoláciou pod dlažbou; Tepelná izolácia obvodových stien polystyrénom hr.18cm, balkón hr.3cm, sokel hr.14cm,

Tepelná izolácia podláh EPS 150S 1.np polystyrén hr.5cm +  hr.10cm, 2.np polystyrén hr.3cm. 

Tepelná izolácia šikmého podhľadu podkrovia prvá vrstva striekaná izolácia hr. 25cm, druhá vrstva minerálnou izoláciou hr. 15cm. Tepelná izolácia rovného podhľadu (medzi povalou a podkrovým) minerálnou izoláciou hr. 18cm. Paronepriepustná fólia a sadrokartónový podhľad na cd profiloch v miestnostiach podkrovia okrem povalového priestoru. 

Krytina betónová farba antracit, klampiarske konštrukcie pozinkovaný plech vo farbe krytiny. 

Oceľové zábradlie na balkóne a francúzskom okne, vo farbe antracit. 

Okná plastové Rehau s trojsklom vo farbe antracit z exterierovej strany, z interierovej strany biela alternatívne antracit;

Vchodové dvere hliníkové s výplňou vo farbe antracit;

Osadené zaomietacie kastlíky pre exteriérové žalúzie, elektro rozvod. 

Strešné okno povalového priestoru – 1ks 46/75cm, strešné okná Velux izba nad garážou  78/118cm, alt. aj izby.

Osadené posuvné púzdra pre interierové dvere v sadrokartónových priečkach: komora, vstup do haly, šatník a kúpeľňa v spálni v počte 4 ks.

Podlahy na oboch poschodiach ukončené anhydridovým poterom.

Interiérová sadrová omietka stien a stropu, fasádna silikónová exterier. omietka na zateplenom murive a podhľadoch krovu Baumit .

Elektroinštalačný rozvod: elektromerový rozvádzač, silové káble, domový rozvádzač, slaboprúdový rozvod chráničkami(internet, televízia, alarm), kompletáž zásuvky okrem slaboprúdových, dodávka vypínače, bleskozvod, revízne správy.  

Klimatizačný rozvod pre jednu stropnú vnútornú jednotku na chodbe podkrovia s osadenými konzolami pre vonkajšiu jednotku.

Rozvody rekuperácie v RD ukončené na strope jednotlivých miestností.

Rozvody sú vyvedené do povalového priestoru. Nasávacie a výfukové potrubie pripravené v povalovom priestore.   

Zdravotechnika: ležaté rozvody kanalizácie s napojením cez revíznu KŠ dn400 do prípojky kanalizácie, stupačky kanalizácie s ukončením na pripojenie sifónov s odvetraním kanalizácie cez strechu, tesnostné skúšky.

Vodovodný rozvod studenej vody, rozvod teplej úžitkovej vody a cirkulácia TÚV ukončenej zátkami v miestach batérii, tlakové skúšky.       

Plynovodný inštalačný rozvod: plynomerná skrinka, vonkajší rozvod, vnútorný rozvod do kuchyne a kotolne, revízna a tlaková skúška.

Kúrenie: na prízemí je podlahové okrem komory. Kúrenie v podkroví je   radiátorové, rozdelené na dve čerpadlové skupiny ovládané dvoma termostatmi. V kúpeľniach na 2.np je okrem rebríkových radiátorov pridané zo spiatočky aj podlahové kúrenie.  Tlaková a prevádzková skúška; s prepláchnutím, vyregulovaním a odskúšaním podlahového kúrenia. 

Závesný plynový kondenzačný turbokotol riadený ekvitermickou reguláciou značky Vaillant. Stacionárny 150 litrový zásobníkom pre teplú úžitkovú vodu s cirkuláciou v RD.

Ostatné: v domoch je taktiež urobený rozvod 1x zásuvka na každom poschodí, predpríprava na centrálny vysávač umiestnený v garáži (pri RD typ B, C, D). V dome je zrealizovaná kabeláž pre alarm, počítačová sieť, domáci telefón, sieť pre rozvod televízneho signálu do každej izby osobitne príprava cez chráničky.